X
تبلیغات
زولا

دیگرسو

وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ

لیبی و دستهای آلوده در تجارت انسان از آفریقا

دیگر سو:  هم «کیفیتِ تحولات هفت سال اخیر  در شمال آفریقا و غرب آسیا»و  هم  «اوضاع و احوال واقعی آدمی  در جهان امروز» ،مستقل از  گفتمان سازی ها  و پروپاگاندایِ متداول، نیازمند تأمل و وارسیِ جدی است . بررسی سیر تحولات در  لیبی در کنار آنچه  در این سالها بر سوریه ،یمن،عراق و ... رفته است بخش کوچکی از این کار بزرگ است. نوشته زیر  در« ایسنا »منتشر شده است :

____________________ 

 

/یادداشت/

دست‌های آلوده "شیطان خاورمیانه" در تجارت انسان از آفریقا

یک کارشناس مسائل منطقه در یادداشتی نوشت: "امارات از طریق نیروهای خلیفه حفتر که متحد ابوظبی در جنگ داخلی لیبی است، اقدام به سازماندهی ساز و کاری برای به خدمت گرفتن موج انسانی سیاه پوستان که خواهان مهاجرت از طریق لیبی به اروپا هستند، می‌کند. براساس گزارش‌ها اماراتی‌ها برخی از این افراد را در ازای دستمرد خیلی پائین با خود به امارات انتقال داده و از آنها در نبرد در یمن و دیگر جنگ‌های جاری در منطقه استفاده می‌کنند."

به گزارش ایسنا ، متن یادداشت حسین موسوی به شرح زیر است: «اختلافات سیاسی و جنگ و ناآرامی این روزها به بخشی از هویت خاورمیانه تبدیل شده اشت و هر روز تعداد زیادی در حملات تروریستی یا بمباران و میدان‌های نبرد جان خود را از دست می‌دهند اما با این وجود جنایاتی چون قاچاق انسان، فروش اعضای بدن یا انجام آزمایشهای بیولوژیک از آن دست اقداماتی است که کمتر در خاورمیانه روی می‌دهد و تنها رژیم صهیونیستی است که سوابقی در این حوزه‌های غیر انسانی دارد اما اخیراً صهیونیست‌ها شریک جدیدی در زمینه این جنایت‌ها پیدا کرده‌اند.
حکومت امارات و مرد شماره یک این کشور ، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی که از او با عنوان "شیطان خاورمیانه" یاد می شود این روزها درگیر پرونده جدیدی شده است که فعالان حقوق بشر در غرب را نگران کرده است. براساس گزارش برخی سازمانهای تحقیقاتی وابسته به سازمان ملل همچون PAX حکومت امارات عربی متحده در حال دخالت در بحران‌های آفریقا برای رسیدن به اهداف خود است. این کشور با ارسال سلاح به آنچه که نبردهای فراموش شده در آفریقا نامیده می‌شوند زمینه تشدید بحران انسانی در کشورهای آفریقایی همچون سومالی، اریتره، سودان جنوبی و لیبی را فراهم می‌کند. این گزارش‌ها با اشاره به اینکه اقدامات امارات برخلاف کنوانسیون‌ها و توافقات بین‌المللی است که ابوظبی نیز آنها را امضا کرده، تصریح دارند که این اقدامات امارات عربی متحده تهدیدی برای امنیت بین‌المللی است.
علاوه بر این گزارشها حاکی از آن است که امارات در زمینه قاچاق انسان از آفریقا هم فعال شده و نوعی نظام برده داری به راه انداخته و آفریقایی‌های فقیر که قصد مهاجرت دارند با هدایت اماراتی‌ها به عنوان نیروی کار و نظامی به استخدام گرفته می‌شوند یا به کشورهای مختلف فروخته می‌شودند. امارات از طریق نیروهای خلیفه حفتر که متحد ابوظبی در جنگ داخلی لیبی است، اقدام به سازماندهی ساز و کاری برای به خدمت گرفتن موج انسانی سیاه پوستان که خواهان مهاجرت از طریق لیبی به اروپا هستند، می‌کند . براساس گزارش‌ها اماراتی‌ها برخی از این افراد را در ازای دستمرد خیلی پائین با خود به امارات انتقال داده و از آنها در نبرد در یمن و دیگر جنگهای جاری در منطقه استفاده می‌کنند.
همچنین تعدادی از این افراد به عنوان نیروی کار از طرف امارات به کشورهای دیگر منطقه خلیج فارس فروخته می‌شوند و با توجه به اینکه این کشورها به دلیل کاهش قیمت نفت برای پرداخت دستمزد به کارگران آسیایی به مشکل برخورده‌اند، تمایل برای به کارگیری نیروهای آفریقایی که با دستمزدهای بسیار نازل تر حاضر به کار هستند، افزایش یافته است.
آنچه اشاره شد، بخش کوچکی از ماهیت رژیم امارات و رهبری این رژیم در دست داشتن در جنایات غیر انسانی در منطقه است و با وجود تلاش مستمرشان برای نشان دادن چهره‌ای مدرن از خود با کمک برج‌های سر به فلک کشیده و خودروهای گران قیمت در خیابانهای دبی اما در حقیقت رژیم عقب مانده و خطرناک برای امنیت منطقه و جهان هستند که به لطف دلارهای نفتی توهم پیدا کرده‌اند.»( ایسنا ، یکشنبه 26 آذر ۱۳۹۶ / ۱۴:۱۹ - دکد خبر: 96092614485-خبرنگار :99999 )

ولیعهد امارات

تاریخ ارسال: چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت 18:46 | نویسنده: ehyaa | چاپ مطلب