دیگرسو

وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ

نماینده آیه الله سیستانی:تمامی تسلیحات در عراق تحت کنترل دولت قرار بگیرد

  ایسنا: مرجعیت عالی‌قدر شیعیان عراق امروز (جمعه) تاکید کرد، اگر فتوای جهاد کفائی اجابت نمی‌شد، یقینا این پیروزی بزرگ نیز محقق نمی‌گشت.به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، عبدالمهدی کربلائی، نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق در خطبه امروز نماز جمعه گفت: عراقی‌ها بر سخت‌ترین گروه تروریستی که کشور را هدف قرار داده بود، پیروز شدند.وی با بیان اینکه اگر فتوای جهاد کفائی اجابت نمی‌شد، پیروزی بزرگ محقق نمی‌گشت، خواهان اختصاص کمک‌های مالی برای خانواده‌های شهدا و افراد آسیب دیده در پی جنگ علیه تروریسم شد.

عبدالمهدی کربلائی همچنین بر لزوم این امر تاکید کرد که تمامی تسلیحات تحت کنترل دولت قرار بگیرد و کمک گرفتن از نیروهای جوان ادامه داشته باشد.

وی تاکید کرد: باید افراد داوطلبی که در جنگ علیه داعش شرکت کردند، در نهادهای دولت قرار بگیرند.

نماینده مرجعیت عالی‌قدر شیعیان با تاکید بر اینکه نبرد علیه تروریسم هنوز پایان نیافته است، نسبت به سستی در برخورد با گروهک‌های تروریستی زیرزمینی هشدار داد.

وی خواهان بهبود اوضاع معیشتی در مناطق آزاد شده و بازگشت آوارگان به این مناطق شده و همچنین تدوین طرح‌های واقعی برای مبارزه با فساد به دور از اقدامات صوری را خواستار شد.

(ایسنا، جمعه / ۲۴ آذر ۱۳۹۶ / ۱۴:۱۱ _ کد خبر: 96092413206 خبرنگار : 71457)

عبدالمهدی کربلائی

تاریخ ارسال: یکشنبه 26 آذر 1396 ساعت 15:07 | نویسنده: ehyaa | چاپ مطلب