X
تبلیغات
زولا

دیگرسو

وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ

اختلاف میان اپوزیسیون و پایانِ بی توافقِ مذاکرات در ونزوئلا

دیگر سو: بعد ازپدیدار شدنِ آثار بی کفایتی سیاسی و اقتصادی ، موج سرکوب و منع بخشی  از مخالفان از حضور در انتخابات آتی ریاست جمهوری ،دور جدیدی از مذاکره میان دولت ونزوئلا و جناحی از اپوزیسیون به پایان رسید . نتیجه این مذاکرات هرچه که باشد در این حکم تغییر ایجاد نمی کند که «رژیم ونزوئلا فاقد مشروعیت اخلاقی است ».با تمسک به مداخله جوئی بیگانگان هم نمی توان این حکم را تغییر داد چراکه هم مداخله خارجی نامشروع است و هم طرزحکمرانی رژیم ونزوئلا و  رژیمهایِ  هم سنخِ آن  و از عدم مشروعیتِ یکی نمی توان مشروعیت دیگری را نتیجه گرفت. متن خبر را در فراز زیر بخوانید:

 

  

پایان مذاکرات سیاسی ونزوئلا با رضایت طرفین/دور جدید مذاکرات ژانویه آغاز می‌شود

دور جدید مذاکرات میان دولت ونزوئلا و رهبران اپوزیسیون بدون توافق به پایان رسید اما این گفت‌وگوها قرار است دوباره از ژانویه از سر گرفته شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، خورخه رودریگز،‌ نماینده ارشد دولت ونزوئلا گفت این مذاکرات جمعه در جمهوری دومینیکن "سازنده" بود و ابراز امیدواری کرد توافقی حاصل شود.

لوئیس فلوریدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا هم مذاکرات را "مثبت" ارزیابی کرد اما گفت رایزنی‌های بیشتری لازم است.این مذاکرات میان اپوزیسیون ونزوئلا اختلاف ایجاد کرده است و برخی تاکید دارند که آنها دولتی را مشروع می‌کنند که با مصونیت حاکمیت می‌کند و نباید با آن وارد مذاکره شد.هنوز برخی از ناظران امید دارند یک توافق حاصل شود؛ همزمان دولت نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا به دنبال جلب حمایت‌های مالی برای بدهی‌های خارجی کشورش است . دستِ‌کم صدو بیست ونزوئلایی در جریان چهار ماه ناآرامی سیاسی در اوایل امسال کشته شدند. (ایسنا، ۲۵ آذر ۱۳۹۶ / ۰۹:۰۳ -کد خبر: 96092513377)

___________________________________________

این تیتر از دیگز سو است :" اختلاف میان اپوزیسیون و پایانِ بی توافقِ مذاکرات در ونزوئلا "

تاریخ ارسال: شنبه 25 آذر 1396 ساعت 13:32 | نویسنده: ehyaa | چاپ مطلب